Gimnazijalci premijerno izveli predstavu „Al’ je (s)lep ovaj svet“ Gorana Novakova

Novokneževački gimnazijalci premijerno su izveli novu predstavu satirični komad u šest slika pod nazivom „Al’ je slep ovaj svet“. Glumci u predstavi su učenici četvrtog razreda Gimnazije i stručne škole „Dositej Obradović“, članovi pkolske dramske sekcije. Predstavu su počeli da pripremaju tokom prošle školske godine, a ove godine glumačkoj ekipi se pridrušio i jedan učenik prvog razreda.
Tekst i scenario za predstavu napisao je novokneževački pisac Goran Novakov, koji je i ovog puta radio režiju i scenografiju. Kako je rekao, ovaj komad nadovezuje se na predstavu „Tri tačke“ koja osvojila je nagrade na nekoliko festivala, među kojima su 25. pozorišni susreti učenika gimnazija Srbije održanom u Kragujevcu, i Festival dramskih sekcija srpskih gimnazija iz matice i regiona FESTIMIR koji organizuju Zemunska gimnazija i Srpska Gimnazija iz Budimpešte.
Predstava je realizovana u saradnji školske dramske sekcije, Kancelarije za mlade i Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu.